Питання-відповіді Чому стелі називають "французькими"


Дивно, але історія настільки сучасного та модного елементу інтер'єру, як натяжні стелі, іде вглиб віків. Перші конструкції, схожі на натяжні стелі, виникли ще за часів античності. До кінця невідомо, як виникла ця ідея, проте в деяких будинках Стародавньої Греції та Риму під стелею прикріплювали лляну тканину, просочену вапняним розчином, яка висихаючи натягалася. Вже тоді люди розуміли, що за допомогою такого нескладного трюку можна приховати вади стелі.

Звісно тоді ідея натяжних стель не набула великої популярності, технологія була на довший час забута. Згадали про неї у Швеції в середині 20 століття. І ось тоді ідею оцінили, і вона почала швидко поширюватися по всьому світу. Поступово звання лідера у виробництві натяжних стель завойовує Франція. І якщо в минулому столітті основні дизайнерські розробки і велика частина постачальників полотен натяжних стель були французькими, то тепер ринок поділили між собою фірми виробники багатьох країн Європи, найбільш значними з яких залишаються Франція, Голландія, Італія, Швеція.

У нашій країні натяжні стелі з'явилися порівняно недавно - трохи більше 10 років тому. Спочатку вони використовувалися тільки в клубах і барах, а поступово завоювали популярність і в сфері оформлення інтер'єру квартир і офісів. Виникали все нові й нові їх різновиди, а також з'являлися цікаві рішення - зоряне небо, сходи, стелі з фотографіями та інше.

У деяких випадках французькими натяжними стелями називають стелі типу "зоряне небо", що знаходяться сьогодні на піку популярності.